Doktor Sitelerinin En Yaygın 9 Hatası

Bir doktor web sitesinin, yeni hastalar tarafından bulunması ve onları randevu almaya ikna etmesi için en üst düzeyde olması gerekir.

Yeni hastalar genellikle bir sağlık hizmeti bulmak için Google’ı veya başka bir arama motorunu kullanır, bu nedenle doktorlar için web sitesi çok önemlidir.

Aşağıda doktorlar veya web ajansları tarafından sıkça yapılan 9 web sitesi hatasını sizler için derledik.

1. Web siteniz güvenli değil

Doktor Sitelerinin En Yaygın 9 Hatası

Google, tüm site sahiplerine, içeriği ne olursa olsun, kullanıcıların bağlantılarını korumak için HTTP’den HTTPS’ye geçiş yapmalarını önermektedir. HTTPS kullanılarak veri gönderildiğinde, şifreleme, veri bütünlüğü ve kimlik doğrulama sağlayan Aktarım Katmanı Güvenliği protokolü (TLS) ile güvence altına alınır.

Doktor Sitelerinin En Yaygın 9 Hatası

2.Web sitenizdeki URL'ler yapılandırılmamış

Web sitenizdeki URL’ler potansiyel hastalarınız ve arama motorları için bir rehber niteliğindedir dolayısıyla bir kadın doğum servis sayfası URL’si, aşağıda gördüğünüze benziyorsa hem google hem de site ziyaretçinizin kafası karışacaktır;

abckadindogum.com/?p=29503

Bu sayfa için daha iyi bir URL seçeneği:

abckadindogum.com/servisler/kadin-dogum-servisi

URL’leri oluştururken; anahtar kelimeleri kullanmayı, tutarlı bir yapı izlemeyi ve okunmasını kolaylaştırmayı unutmayın.

3. Web siteniz mobil/tablet uyumlu değil

Pew Research Center’a göre dört kişiden yaklaşık üçünde (yüzde 77) akıllı telefon, yüzde 73’ünde masaüstü veya dizüstü bilgisayar var. Hastaların internete erişiminin birçok yolu olduğu için, düzenini tarayıcı penceresinin boyutuna göre ayarlayan duyarlı bir siteye ihtiyacınız vardır.

Neyse ki, mevcut web sitenizi uyumlu bir tasarıma dönüştürebilirsiniz. Bir framework seçmeniz ve kodu dönüştürmeniz gerekmektedir. Bu konuya hakim değilseniz, bir web master uzmanına danışın.

4. Web sayfanızın meta verileri optimize edilmemiş olabilir

Meta veriler; Google’a sayfanızda hangi içerik olduğu göstermenizin yoludur. Optimize edilmiş meta veriler bir sayfanın arama sıralamasını tek başına artırmaz fakat arama sıralamasını artıracak daha fazla tıklama almasına katkı sağlar.

Meta verileriniz optimize edilmediyse, sayfada kullanılan anahtar kelimeleri ve ifadeleri meta veri olarak tanımlayın. Tanımlama sonrası bu terimleri arayan hastalara sayfanızın daha çok gösterildiğini göreceksiniz.

5. Web sayfanızdaki görüntüler çok büyük

Büyük, yüksek çözünürlüklü görüntüler doktor web sitelerine renk katar, ancak indirme süresini de yavaşlatır. Geçtiğimiz günlerde yapılan bir Google araştırması, bir sayfanın yüklenmesinin üç saniyeden uzun sürmesi durumunda mobil site ziyaretçilerinin yüzde 53’ünün sayfayı terk ettiğini gösterdi.

Görüntünüzü web için ideal bir boyuta otomatik olarak sıkıştıran fotoğraf yazılımlarını kullanarak bunu önleyin. Sayfayı test etmek ve ne kadar hızlı yüklendiğini görmek için Google’ın PageSpeed ​​Insights aracını kullanabilirsiniz.

İdeal Görüntü Boyutu Max. 120kb

6. Web sitenizdeki görüntülerin alt metinleri eksik

Web sitenizdeki görüntüler alt metin içermiyorsa (yani, görünümünü ve amacını tanımlayan bir HTML kodu) arama motorlarına görünmez. Alt etiketler sitenizde görünmez, ancak arama motorunun görüntünün ne içerdiğini bilmesini sağlar.

7. Web sitenizdeki servisler tek bir sayfada toplanıyor

Web sitenizin ziyaretçilerinizi ve arama motorlarını bilgilendirmesini istersiniz, her tedavi için ayrı sayfalar oluşturun. Bu durum, her tedavi için daha belirgin anahtar kelimeler kullanmanıza ve arama sıralamanızı artıracak URL’ler tanımlamanıza olanak sağlar.

Bu şekilde bir yapı kullanmak ayrıca her tedavi için daha fazla ayrıntı vermenizi sağlar, böylece hastalarla etkileşim kurma olasılığınız artacaktır.

8. Aksiyona Geçirici Butonlar (CTA)

Hastalar belirli bir hizmet sunan bir doktor aradıkları için web sitenizi ziyaret etmektedir. Sizinle nasıl temasa geçeceklerini bulamıyorlarsa, bir sonraki doktoru seçebilirler.

Her sayfada “Randevu al” butonu veya mobil kullanıcılar için “Şimdi bizi arayın” butonu gibi, Aksiyona Geçirici Butonlar ****(CTA’lar) sitenize yerleştirerek hastaları sizinle iletişime geçmeye yönlendirebilirsiniz.

9. Web sitenizde hasta yorumları eksik

PatientPop’a göre hastaların yaklaşık yüzde 70’i bir sağlık kuruluşu seçerken olumlu incelemelerin çok önemli olduğunu söylüyor.

Şu anda hasta yorumları toplamıyorsanız, hastalarınızdan tedaviyle ilgili geri bildirimlerini paylaşmalarını isteyen otomatik hasta memnuniyeti anketleri göndererek bu durumu değiştirin.

Artık devir dijital devri ve dijitalde güven sağlamanın temel 2 koşulu hastaya değer yaratmak ve hasta yorumlarıdır.

Ardından, sitenizde bu geri bildirimi bulundurun. Hasta yorumları daha güvenilir görünmenizi sağlayacaktır.

Göz Atın: Sağlık Sektörü Kurum ve Kişilerinin Online Repütasyonunu Zedeleyen 4 Durum

Tıbbi web siteniz burada belirtilen hatalardan birini veya daha fazlasını içeriyorsa panik yapmayın. Artık bu sorunların farkında olduğunuza göre, web sitesi trafiğini ve hasta dönüşlerini olumlu yönde etkilemek için gereken değişiklikleri yapabilirsiniz.

Altuğ Güzeloğlu
Co-Founder - 5 years in digital marketing, I'm helping healthcare professionals in the digital world by turning data into insight & knowledge

Paylaş

Bağlantıyı Panoya Kopyala

Kopyala